At Kestanesi Özlü Nemlendirici Krem

At kestanesi ağacı ilk dikkatimi çektiğinde, İdealtepe, Büyüktur sokakta olan evimizde otururken, arabaların üstüne dökülen ve "tonk" diye ses çıkaran, yeşil, dikenli kabuklu, içinden kestane çıkan ama yenmeyen, güzel, heybetli bir ağaçtı benim için. Sonra yaz gelince kaldırdığımız halıların arasına koyarak, haşeratların, güvelerin gelmesini engelleyebildiğimizi, naftalin gibi kullanılabileceğini, yazlık, kışlık yaparken pek işe yarayacağını öğrendim. Sabun olarak kullanılabileceğini öğrendim. Annemin, "Neden topluyorsun bunları eve ?"  feryatları arasında heryere koyar oldum.

Hobim işim olduğunda, yine bana birşeyler fısıldıyor bakalım ne olacak dedim ve yine sihir kitaplarımdan öğrendim ki; geniş gözenekli, rosa lı ve kılcal damarlar dışa çıkmış, varisli ciltlere pek bir yararmış at kestanesi. Annem bağırsa da çağırsa da teyzemle birlikte topladıkları 3-5kilo at kestanesini bana kargoladı ve böylece CrocuS Naturals in ürün gamına bir krem daha eklendi. 2014 yılından bu yana keyifle kullanılıyor. Ve fakat yapımı hiç kolay değil.Eller illaki parçalanıyor ve üretimi zor bir süreç fakat geri dönüşler ve kullanıcıların tecrübeleri o kadar güzel ki değiyor uğraştığıma doğrusu. Senenin belli zamanları mutlaka stokta oluyor. Yazışalım olur mu ?

İçeriğinde neler var ?

CrocuS At Kestanesi Özlü Nemlendirici Krem, At Kestanesi yağı, susam yağı, papatya yağı, lavanta yağı, aynısefa yağı ,karabaş otu özütü, balmumu, E vitamini, Solgar CoQ 10 ve eser miktarda koruyucu olarak boraks (bir çeşit mineral tuz) içerir.

Nasıl saklamalı ?

CrocuS At Kestanesi özlü nemlendirici krem, koruyucu madde içermediğinden, ömrünün uzun olması için buzdolabında ya da serin bir yerde saklanmalıdır.

Share

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *