gettyimages-464461402-acv-sasimoto

 

Ev yapımı cilt bakımı ürunleri yapınca, neredeyse tüm CrocuS kullanıcıları cilt için temizleyici tonik de yapmak gerekli dedi . Ben evde, mevsimsel olarak bahcede veya çevremde ne bitki bulursam geceden üstune sıcak suyu boca edip ertesi sabah da şişeliyerek buzdolabında dört gün kadar muhafaza  edebiliyor ve sabah akşam hiç sabun sürmediğim cildime bu suları tonik olarak kullanabiliyorum. Ama iş şişeleyip sizlere göndermeye gelince, içine kimyasal koymadan kargolamak mümkün değil. Ne yapsam diye düşünürken yine bir kullancımın problemli, sivilceli ve genç cildi için ona önerdiğim toniği -sirkeyi neden şişelemeyeyim dedim ve CrocuS elma, nar, ve üzüm sirkeleri böylece "tonik" olarak ürün gamında yaklaşık 40 gr lık zarif şişelerde yerlerini aldılar. Bulabildiğim en doğal meyvelerden, içlerine bal, şeker, nohut, ekmek v.s. hiçbirşey eklemeden 40-50 gün bekleyerek oluşturduğum sirkeler bunlar. Artık 3-4 aylıklar ve sizler bu yazıyı okurken de gün almaya devam edecekler. Size gelen şişelerde kendi oğulları oluşmuş bile olabiliyor. İster cildinize kullanın, ister için , ister maya olarak kullanıp kendi sirkelerinizi 20-25 günde oluşturun. Cilde uygularken veya içerken bire bir su ekleyerek şişeleyin  ve buzdolabında  saklayın lütfen. CrocuS sirkeleri, cildinizdeki zararlı bakterileri yok ederken  ihtiyacınız olan tüm yararlı bakterileri de cilde nüfus ederek verir. Ardından da size uygun bir CrocuS nemlendirici kullanabilirsiniz. Kalın sağlıcakla ve şifa ile.Apples-in-a-basket

Elma Sirkesinin Faydaları

 • Elma sirkesi ateş düşürücü olarak kullanılabilir. Uygun ölçülerle su ile karıştırılarak kompres yapılır. Yüksek ateşi düşürerek rahatlama sağlar.
 • Ayak sağlığı için kullanılabilecek doğal bir üründür. Ayaklar sirkeli su ile banyo yaptırılır. Leğenin içine su ve sirke katılarak ayaklar 10 dakika sirkeli suyun içinde bekletilir.
 • Varislere karşı iyi gelir. Varisli bölgeye elma sirkesi ile kompres yapılır. Bacaklarda oluşan yorgunluğu ve ağrıyı alır. Kısa sürede rahatlama ve gözle görülür fark oluşur.
 • Baş ağrısına karşı kullanılabilir. Püskürtücü aparatı olan bir şişeye elma sirkesi ve su ilave edilerek karıştırılır. Karışım tıpkı oda spreyi gibi bulunulan ortama sıkılarak koklanır. Alın ve şakak bölgesine elma sirkesi ile masaj yapıldığında da baş ağrısına karşı fayda sağlanır.

 

 • Boğaz ağrısına karşı sirkeli su ile gargara yapılabilir.
 • Dişleri parlatmak ve ağız hijyenini sağlamak için yine sirkeli su ile hazırlanan gargara suyu kullanılabilir.
 • Kansızlık hastalığına karşı faydalı bir üründür. Gün içinde bir defa 1 su bardağı ılık ballı suyun içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenerek içilir.
 • Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi ile vücutta biriken yağların parçalanmasına yardımcı olur. Bu sayede kilo verme süreci için etkili bir üründür.
 • Astım ve üst solunum yolu hastalıklarına karşı iyi gelir.
 • Cilt ve saç bakımı için kullanılabilir. Elma sirkesi ilave edilmiş su saçlar için durulama suyu olarak kullanılabilir.
 • Böcek, sinek ve arı sokmasına karşı faydalıdır.
 • Gözlerde oluşan iltihaplanmaya karşı birebirdir. 1 ölçü elma sirkesi 4-5 ölçü su ile karıştırılır. Ayrıca 1 tatlı kaşığı elma sirkesi 1 bardak önceden kaynatılmış ve ılımış suya karıştırılarak göz banyosu için kullanılabilir. Düzenli aralıklar ile elma sirkesi içmek yaşa bağlı olarak gelişen katarakt hastalığına karşı da iyi gelir.Apple-tree-with-fruit1
Share

One Response

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *