20171125_102057

For English please click here

Emekli oldugumda kendi ekmeğimi ve kendi kremlerimi ben yapacağım demiştim, 50 cc lik, içinde ne olduğunu bilmediğim, bilemediğim kimyasallarla dolu bir kreme verdiğim 300 Tl den sonra aldığım karardı bu. Tesadüf bu ya, tabi tesadüflere inanırsanız; Beyazıt ta sahaflar çarşısını gezerken, karşıma çıkan bir kitapla başladı krem ve ev yapımı kozmetik yapma hikayemiz. O zamanlar internet bu kadar yaygın kullanımda değildi, kitaplar arkadaşım oldu bana bu serüvenin ilk yıllarında.

20171231_114844

 

İlk yaptığım kremleri görmeliydiniz; bildiğiniz su kıvamında, ailenin ve eşimin destekleyici ama dalgacı bakışları altında güle oynaya tam 18 yıl geçti. Denemeler, yanılmalar, ihtiyaca göre ortaya çıkan ürünler derken, bir hayalimizi daha gerçekleştirdik ve taşındık İstanbul dan. Kızım okuluna bisikletle gidip geliyor. Gerçi bizimki sürdürülmez yaşam ama biz mutluyuz. Evden çıkıp beş dakikada doğa da olmak, aleo vera ya, yaban mersininine, ısırgana yakın bahçelerde hatta kendi bahçemizde ulaşabiliyor olmak…

20171231_170023

Taşındığımızda, girdiğim harika, çok uluslu, çok şeyleri severek paylaştığım hanım grubunun neredeyse hepsi mütamadiyen cildimin güzelliğinden bahsedip ne kullandığımı sordukça, aynalara daha sık bakar oldum. Kendi yaptığım kremleri ve göz serumunu kullanıyorum derken Hollandalı, pek değer verdiğim Sonja, “Neden satmıyorsun?” dedi. Önce güldüm ama iltifatlar gelmeye devam edince “Neden olmasın ?” dedim.

Önce atölyeler yaptım burada, yakın çevrede ve İstanbul da, sonra kremler ve diğer ürünler insanların da cildine iyi gelince, birbirlerine de söyleyip paylaşınca, ihtiyaçlarımıza göre ürün gamımız her geçen gün genişledi.

Zamanla atölye yapmayı bıraktım.Artık sadece, çoğunluğunu yaşadığımız çevreden edindiğim hammaddeler ile ürettiğim katkısız cilt bakım ürünleri yapmaya devam ediyorum.

Kalın sağlıcakla.

DCIM100GOPROG0103574.
Share

9 Responses

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *