Hikayemiz

For English please click here

Emekli oldugumda kendi ekmeğimi ve kendi kremlerimi ben yapacağım demiştim, 50 cc lik, içinde ne olduğunu bilmediğim, bilemediğim kimyasallarla dolu bir kreme verdiğim 300 Tl den sonra aldığım karardı bu. Tesadüf bu ya, tabi tesadüflere inanırsanız; Beyazıt ta sahaflar çarşısını gezerken, karşıma çıkan bir kitapla başladı krem ve ev yapımı kozmetik maceram. O zamanlar internet bu kadar yaygın kullanımda değildi, kitaplar arkadaşım oldu bana bu serüvenin ilk yıllarında.

İlk yaptığım kremleri görmeliydiniz; bildiğiniz su kıvamında, ailenin ve eşimin destekleyici ama dalgacı bakışları altnda güle oynaya tam 16 yıl geçti. Denemeler, yanılmalar. İh006tiyaca göre ortaya çıkan ürünler derken, bir hayalimizi daha gerçekleştirdik ve taşındık İstanbul dan. Kızım okuluna bisikletle gidip geliyor. Gerçi bizimki sürdürülmez yaşam ama biz mutluyuz. Evden çıkıp beş dakikada doğa da olmak, aleo vera ya, yaban mersininine, ısırgana yakın bahçelerde hatta kendi bahçemizde ulaşabiliyor olmak…

Taşındığımızda, girdiğim harika, çok uluslu, çok şeyleri severek paylaştığım hanım grubunun neredeyse hepsi mütamadiyen cildimin güzelliğinden bahsedip ne kullandığımı sordukça, aynalara daha sık bakar oldum. Kendi yaptığım kremleri ve göz serumunu kullanıyorum derken Hollandalı, pek değer verdiğim Sonja, “Neden satmıyorsun?” dedi. Önce güldüm ama iltifatlar gelmeye devam edince vira Bismillah dedim.

Önce atölyeler yaptım burada, yakın çevrede ve İstanbul da, sonra kremler ve diğer ürünler insanların da cildine iyi gelince, birbirlerine de söyleyip paylaşınca, ihtiyaçlarımıza göre ürün gamımız günbegün genişledi.

Zamanla atölye yapmayı bıraktım, artık sadece beğenenler ve onların arkadaşlarına Dalyan da, yine çoğu çevreden edindiğim hammaddeler ile katkısız kozmetik yapmaya ve devam ediyorum.

Siz hala CrocuS , ev hatta mutfak yapımı, katkısız kozmetik ürünlerini denemediniz mi?

Kalın sağlıcakla.

Share

6 Comments

  1. yaşar uğur akı

    valla ben kullandım kullandırdım
    baya memnun kaldım

  2. ben de kullanıyorum cok memnunum misss miss her bir ürün yolunuz acık olsun 🙂

  3. Merhaba,

    Yaptığınız şey gerçekten çok güzel, tebrik ederim. Ben de doğal kremlerinizden denemek istiyorum. Ne şekilde sipariş verebilirim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir