karabas

Yakın çevremizde yaptığımız yürüyüşlerde keyifle topladığım bir bitki Karabaş.Yabani lavanta, Spanish veya French Levander da denilen pek şifalı bitkilerden biri.Kızımın öksürüklü gecelerinde göğsüne ve ayak altlarına Karabaş otu yağı ile masaj da yaparım.

Crocus Karabaş Otu Özlü Nemlendirici Kremin Faydaları Nelerdir ?

Karabaş Otu Özlü Nemlendirici Krem çok iyi bir antiseptiktir.Antioksidan etkisi ile cildin yaşlanmasını, sarkmasını ve kırışıklıkların artmasını yavaşlatır.Cildimizde oluşabilecek kızarmalar ve şişlikler için faydalıdır.Sivilce oluşumunu engeller ve olanların azalmasını sağlar.İçerisindeki yüksek demir vitamini sayesinde cildin parklaklığı artar ve cilt tonunu sabitler.Yara iyi edici özelliği vardır.Sivirisinek ve böcek sokmalarında tedavi edicidir.Kuru ciltleri rahatlatıcıdır.

İçeriğinde neler var ?

Karabaş Otu özlü nemlendirici krem, soğuk sıkım zeytinyağı, karabaş otu özütü, avakado, keten tohumu, nar çekirdeği, balmumu, E vitamini ve eser miktarda koruyucu olarak boraks (bir çeşit mineral tuz) içerir.

Nasıl kullanmalı ?

Karabaş Otu özlü nemlendirici kremi ne zaman isterseniz, hangi bölgenize isterseniz sürebilirsiniz. Cildiniz sizinle konuşacaktır, onu dinleyiniz ve kullanım kararınızı ona göre veriniz. Sonuçta herkesin cildi kendine özeldir.

Nasıl saklamalı ?

CrocuS Karabaş Otu özlü nemlendirici krem koruyucu madde içermediğinden, ömrünün uzun olması için buzdolabında ya da serin bir yerde saklanmalıdır.

Share

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *