murver

Crocus Mürver Özlü Nemlendirici Kremin Faydaları Nelerdir ?

Cildinizdeki kuruluğa , kırışıklıklara, yaralara, yanıklara , pişiklere, güneş lekelerine iyi gelir. Egzema kaşıntılarına ve kuruluklarına (yağlı egzema hariç ) etkilidir. Güneş kremi olarak ve güneşlenme sonrasında bakım kremi olarak kullanılabilir. Antioksidandır. Jöle yerine saçlara sürülebilir.Hemoroid sorunlarında rahatlatıcıdır.Mürver özlü nemlendirici krem, böcek ve sivrisinek sokmalarından sonra oluşan kaşıntıyı giderir. Son 14-15 yildir 11 yasindaki kızımız dahil ailemiz tarafından güvenle kullanılmaktadır. Sihirli değil elbette ama sifali ilk göz ağrimiz kremimizdir.

İçeriğinde neler var ?

Mürver özlü nemlendirici krem, soğuk sıkım zeytinyağı, susamyağı, cevizyağı, bademyağı, balmumu, E vitamini ve eser miktarda koruyucu olarak boraks (bir çeşit mineral tuz) içerir.Kreme güzel kokusunu veren lavanta esansı ise Nagihan  Gökçil in olağanüstü lavanta çiftliğinden.  

Nasıl kullanmalı ?

Mürver özlü nemlendirici kremi ne zaman isterseniz, hangi bölgenize isterseniz sürebilirsiniz. Ben kış günlerinde günde dört defa yüzüme ve sabahları vücuduma bir kez sürüyorum.Cildiniz sizinle konuşacaktır, onu dinleyiniz ve kullanım kararınızı ona göre veriniz. Sonuçta herkesin cildi kendine özeldir. Güneş kremi olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Bizler son 17 yıldır hiç güneş yağı almadık.Sahilde iseniz 20 dakikada bir yenilemenizi öneririm.İçinde bulunan kendi yaptığım ceviz yağı cildinize güzel bir renk verecektir ancak beyaz tenli iseniz  güneşe uzun süreli çıkmamanız gerektiğini hatırlatmak isterim.

Nasıl saklamalı ?

CrocuS Mürver özlü nemlendirici krem koruyucu madde içermediğinden, ömrünün uzun olması için buzdolabında ya da serin bir yerde saklanmalıdır.

Share

One Response

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *