MÜRVER ÖZLÜ NEMLENDİRİCİ KREM

timthumbSoğuk sıkım zeytinyağı, susamyağı, cevizyağı, bademyağı, balmumu, E vitamini ve eser miktarda koruyucu olarak boraks (bir çeşit mineral tuz) içerir.Kreme güzel kokusunu veren lavanta esansı ise Nagihan  Gökçil in olağanüstü lavanta çiftliğinden.
Cildinizdeki kuruluğa , kırışıklıklara, yaralara, yanıklara , pişiklere, güneş lekelerine iyi gelir. Egzema kaşıntılarına ve kuruluklarına (yağlı egzema hariç ) etkilidir. Güneş kremi olarak ve güneşlenme sonrasında bakım kremi olarak kullanılabilir. Antioksidandır. Jöle yerine saçlara sürülebilir.Hemoroid sorunlarında rahatlatıcıdır.

Böcek ve sivrisinek sokmalarından sonra oluşan kaşıntıyı giderir. Son 14-15 yildir 9 yasinda ki kizim dahil ailemiz tarafından güvenle kullanılmaktadır. Sihirli değil ama sifali ilk göz ağrimiz kremimizdir. Düzenli kullanılmalı ve buzdolabında saklanmalıdır.

murver-agaci

Mürver Bitkisi

Nasıl kullanmalı ?

CrocuS çok amaçlı nemlendirici kremler, ömrünün uzun olması için buzdolabında yada serin biryerde saklanmalıdır. Kremleri ne zaman isterseniz, hangi bölgenize isterseniz sürünüz. Ben kış günlerinde günde dört defa yüzüme ve sabahları vücuduma bir kez sürüyorum.

Cildiniz sizinle konuşacaktır, onu dinleyiniz ve kullanım kararınızı ona göre veriniz. Sonuçta herkesin cildi kendine özeldir. Güneş kremi olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Bizler son 17 yıldır hiç güneş yağı almadık.Sahilde iseniz 20 dakikada bir yenilemenizi öneririm.Beyaz tenli iseniz 12-14.00 arası güneşe çıkmamanız gerektiğini hatırlatmak isterim.

Share

Yorumlara kapalıdır